header
צור קשר
קישורים
משרד התיירות הוא משרד כלכלי, שאחד מיעדיו העיקריים הוא הגדלת היקף הפעילות הכלכלית במשק. הישגי המשרד נמדדים במונחים כלכליים כגון: תרומה לתוצר הלאומי, תרומה למאזן התשלומים, הגדלת היקף ההשקעות בענף התיירות ותרומה לתעסוקה במשק. המשרד עוסק בפיתוח תשתיות תיירותיות ציבוריות באמצעות חברת פיתוח כלל ארצית ובאמצעות חברות פיתוח אזוריות.
משרד הביטחון עוסק במגוון של נושאים ופעילויות. בצד פעילות רבה ומגוונת בתחומי ההרכשה עבור צה"ל, המשרד עוסק גם בתחומים, כגון: השיקום, ההנצחה והנחלת המורשת.
TripAdvisor® הוא אתר הטיולים הגדול בעולם* המאפשר למטיילים לתכנן ולהזמין את הטיול המושלם. TripAdvisor מספק עצות ממטיילים וכן מגוון רחב של אפשרויות לטיולים ומאפייני תכנון, עם קישורים נוחים לכלי הזמנות שבודקים מאות אתרי אינטרנט כדי למצוא את מחירי המלונות הטובים ביותר. אתרים מבית TripAdvisor מהווים את קהילת הטיולים הגדולה בעולם, עם 340 מיליון מבקרים שונים בכל חודש** ויותר מ-225 מיליון חוות דעת ודעות על יותר מ-4.9 מיליון מקומות אירוח, מסעדות ואטרקציות. האתרים פועלים ב-45 מדינות ברחבי העולם. TripAdvisor כולל גם את TripAdvisor for Business, מחלקה ייעודית המספקת לתעשיית התיירות גישה למיליוני מבקרים ב-TripAdvisor בכל חודש.
ה"הגנה", או בשמה המלא "ארגון ההגנה העברי בארץ-ישראל", הייתה הגוף הצבאי הגדול והעיקרי של היישוב היהודי בארץ ושל התנועה הציונית עד להקמת המדינה ובשלהי מאי 1948 הפכה לצה"ל. ארגון ה"הגנה" הוקם ב-1920 ובעשר שנותיו הראשונות הוא פעל בחסות הסתדרות העובדים.
פורטל "מוטק'ה" מציע תכנים מגוונים וייחודיים כמו תקשורת בינאישית, קידום מעורבות בקהילה, היכרויות, שיפור בריאות, פעילויות לשעות הפנאי ועוד תכנים רבים המיועדים למבוגרים ולקרוביהם. כחלק מחזונו מעסיק הפורטל בין שורותיו כותבים, עורכים, צלמים, מפיקים ואנשי צוות נוספים מקרב אוכלוסיית המבוגרים.
אתר הפלי"ם הוא אתר פעיל, המזמין את הגולשים בו לא רק להתעניין ולקרוא, אלא גם להגיב על החומר הקיים ואף להוסיף משלהם חומרים הקשורים לפלי"ם, כתבות, סיפורים, תמונות, מסמכים וכיוצ"ב.
באתר ניתן לקבל מידע אודות הארכיון הלאומי של מדינת ישראל, אוספיו ופרסומיו. במקביל ניתן לבצע חיפוש באמצעים מתקדמים באוספי הגנזך, שנחשפו לציבור, ולצפות במאות אלפי קבצי סריקה שנסרקו לאתר.
למעלה מ-50 שנה בשירות ניצולי השואה פועלת הוועידה לתביעות יהודיות חומריות כנגד גרמניה להבטחת פיצויים והשבת רכוש לניצולי שואה וליורשים של קורבנות השואה.
הסרט המסע של ילדי טהרן הוא סיפור חילוצם של כ 700 ילדים יהודים, רובם יתומים, מפולין הכבושה, בעיצומה של מלחמת העולם השניה והבאתם לארץ ישראל.
בשנת 1948, 2,200 בני נוער וצעירים יהודיים מילאו הבטחה בת 20 מאות שנים. בשנת 2010 בני נוער וצעירים יהודיים עומדים לעשות זאת פעם נוספת. זהו המוטו של Palmach TTC - מרכזי תורה לנוער - פלמ"ח: החייאת הרוח הגדולה של הפלמ"ח - התנדבות ושירות יוצא מהכלל בשילוב עם עקרונות התורה, שניהם כחלק ממורשת העם היהודי. פלמ"ח TTC - היא תנועה חדשה אשר מקדישה את עצמה להכשיר את בני הנוער והצעירים של ימינו לההיפך למנהיגי העתיד של היהדות.
המוזיאון שוכן במבנה "אכסניית הצלייניות הרוסיות" שהוסבה בתקופת שלטון המנדט הבריטי (1948-1917) לבית הסוהר הבריטי המרכזי - בו נכלאו לצד אסירים פליליים גם מאות לוחמי המחתרות - ה"הגנה", אצ"ל ולח"י שנתפסו בידי הבריטים בפעולות שונות במאבקם נגד השלטון הזר. המבקרים במוזיאון מתחקים אחר חיי אסירי המחתרות ואחר מאורעות תקופת שלטון המנדט הבריטי (1948-1917). הסיור במוזיאון כולל בין היתר, ביקור ב"חדר הבריחה", תא "בית-הכנסת", הצינוקים וחדר הגרדום.